Průzkum a poznávání = OBJEVY

Nápady a tvořivost = RADOST

Aktivní nicnedělání :) ODPOČINEK

Co je to "lesní družina"?

Přepadl vás někdy smutek nad tím, že vaše děti tak často po mnoha hodinách v uzavřeném prostoru ve škole a v lavicích pak jen zamění místnost za další místnost a odpoledne opět tráví mezi čtyřmi zdmi, bez pohybu, bez čerstvého vzduchu a  svobodného rozletu i odpočinku, který nabízí příroda?

Lesní družina je, když to tak vůbec není. A je to právě naopak...

Náš program

Našim cílem je nabídnout dětem v Lesní družině zajímavý, aktivní i odpočinkový program po škole. 

Je určena dětem ve věku od 6-13 let, které baví trávit čas v přírodě, které se nebojí užít si déšť i sníh, které mají rády výlety, jsou zvídavé, baví je se něco dozvědět o svém okolí a také je zajímá vytvářet věci. Je také pro děti, které přitahují řemesla, rukodělné a výtvarné činnosti a chtěly by se s nimi seznamovat. Příroda kolem nás nabízí spoustu možností pro zajímavou, zábavnou a smysluplnou činnost i čas k prostému odpočinku uprostřed kamarádů. 

Program lesní družiny bude probíhat pod vedením 2 zkušených instruktorů, v menší skupině do 15 dětí.

Čím se budeme zabývat?

Většinu času budeme s dětmi trávit venku při jakémkoli počasí 🙂Budeme poznávat Satalickou oboru s její přírodou, pobývat a tvořit na naší krásné a divoké zahradě a občas pronikat do blízké Vinoře, Ctěnic, Kbel, Radonic a Jenštejna. Většinou pěšky, ale občas se projedeme autobusem, vlakem :) nebo i na kole.

Chystáme se také průběžně věnovat bylinkám, přirozené stravě, zdravému vaření a pečení. 

Pro projektové aktivity všeho druhu a velmi špatné dny budeme využívat naše "suché" zázemí v prostorách MŠ U Obory.

Proč s Brontosaurem?

Naším záměrem je nabídnout dětem nejen radostný a zajímavý pobyt venku, ale inspirovat je k poznávání a ochraně místní přírody, blízkého okolí a památek.

Spolu s odborníky, lesníky, přírodovědci atd., například z řad členů Hnutí Brontosaurus, budou mít děti možnost přinášet nápady a připravovat své projekty s cílem se prakticky zapojit do utváření svého okolí a ochrany místní přírody.

Sdílet tuto stránku